O nás

Jsme členem skupiny LABIT pojmenované podle vrchlabského areálu Labit, jehož historie sahá až do 16. století. Tento areál od roku 2018 prochází velkou proměnou a v jedné z jeho částí stavíme moderní bytový komplex Pod Slunečným vrchem s velkým parkem a pěší zónou.Kdo jsme

Jsme česká společnost s tradičními hodnotami a Vrchlabí není jen naše sídlo, je to domov. Rádi se uvádíme, že jsme jediný developer, který má sídlo hned vedle svého projektu. Můžete nás kdykoliv navštívit a domluvit si prohlídku.

Naším cílem je aktivně pomáhat zlepšovat životní prostředí ve Vrchlabí a vrátit do areálu Labit nový život. Projekt rozvíjíme s podporou místních podnikatelů.

Bydlení v Krkonoších – Pod Slunečným vrchem – pohled z ptačí perspektivy


Bydlení v Krkonoších – Pod Slunečným vrchem – vizualizace

Bezemisní projekt

V roce 2020 jsme zdemolovali staré a nevzhledné budovy a připravili prostor pro nový developerský projekt v centru Vrchlabí. Projekt je šetrný k životnímu prostředí nejen díky velkému centrálnímu parku a zeleným střechám, ale hlavně díky dodávce elektrické energie z vlastních vodních elektráren. Pyšníme se jako jediná společnost široko daleko, že nezanecháváme žádnou uhlíkovou stopu. 


Architektura projektu

Projekt Pod Slunečným vrchem je jedinečným dílem od architektů z Ateliéru stosedmdesátsedm z Vrchlabí. Oslovil nás jejich smysl pro detail a nadšení pro rozvoj města.

Celý projekt empaticky navrhli tak, aby co nejméně měnil okolní prostředí a vhodně ho začlenili do blízkosti centra. Chytře si pohráli se vzdušností v podobě průhledů mezi budovami. Ať sledujete projekt z jakékoliv strany, jste překvapeni, jak vidíte mezi domy.

Bydlení v Krkonoších – Pod Slunečným vrchem – vizualizace


Bydlení v Krkonoších – Pod Slunečným vrchem – vizualizace

Zelené bydlení

Dominantou projektu je centrální park s terénem, který kopíruje Krkonošské hory. V parku nesmí chybět hřiště, relaxační zóny a rozmanitá zeleň. Dalším benefitem jsou zelené střechy, které přispívají k tepelnému komfortu uvnitř domu, zadržují vláhu i prachové částice, prodlužují životnost střechy a pomáhají zlepšovat klima ve Vrchlabí.

V okolí projektu Pod Slunečným vrchem vzniknou nové komunikace, které budou spojovat ulice Slunečný vrch a Nádražní.